Proč je lepší se rozhodnout pro rozvod dohodou

24. 11. 2023

Jak na rozvod dohodou

Rozvod manželství se bezpochyby řadí mezi ty méně příjemné události, které lze v životě zažít. Při rozvodu dohodou však máte možnost celou záležitost vyřešit poměrně rychle. Co vás čeká a jak postupovat? 

Jaké formality vás čekají při rozvodu dohodou

Při rozvodu manželství dohodou je třeba správně vyřešit takzvané rozvodové papíry. Pod tímto termínem lze chápat soubor dokumentů, které jsou pro rozvod manželství nezbytné. Jedná se o :

Jak na návrh na rozvod dohodou

Jak jsme již zmínili, tento dokument je při rozvodu dohodou klíčovým prvkem soudního řízení. Součástí návrhu je kromě jiného název a adresa soudu, kterému se žádost zasílá. Zároveň se zde uvádějí základní údaje o obou manželích.

Dále je třeba doložit splnění všech zákonných požadavků, které jsou pro rozvod manželství nutné. Může se jednat například o důkaz, že manželství trvalo dostatečně dlouhou dobu. Návrh na rozvod může specifikovat také důvody, proč se pro rozvod rozhodujete. 

návrh na rozvod manželství dohodou

Na kolik vás přijde rozvod dohodou

Obecně lze říct, že rozvod dohodou je z finančního hlediska vždy méně nákladný než sporný rozvod. Ze všeho nejdříve vás čeká soudní poplatek spojený s podáním žádosti o rozvod. Jeho výše činí 2 000 Kč

Dále mohou do nákladů vstoupit výdaje spojené s právními službami, pokud se je rozhodnete využít. Pokud se v rámci soudního řízení řeší také péče o dítě,  je nutné zdůraznit, že takové řízení je od nákladů osvobozeno. Díky tomu je zajištěno, aby finanční zátěž odradila rodiče od snahy nalézt nejvhodnější řešení pro jejich ratolesti. 

Co bude s dětmi po rozvodu

Pokud máte nezletilé děti, před zahájením soudního řízení je nutné řešit otázky týkající se péče o děti. Soud může rozhodnout pro:

ČTĚTE TAKÉ článek Vše o střídavé péči po rozvodu.

Nechte si vypracovat rozvodové papíry od právníka

I když je rozvod dohodou zpravidla méně konfliktní než sporný rozvod, stále může představovat složitou právní výzvu. Pokud se ve spleti paragrafů nevyznáte, neváhejte využít služeb specializovaného právníka. Naše služby poskytujeme rychle a online a navíc působíme po celé České republice. 

« Všechny články

Sdílejte na sociálních sítích

© Drobiš a Novotný, advokáti s.r.o. | ochrana osobních udajů | cookies

Top